Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

piątek, 20 marca 2015

Rośliny do ogrodu - szkółka w Janczewicach

Od kilku już lat regularnie odwiedzam Szkółkę roślin ozdobnych i owocowych w podwarszawskich Janczewicach.

Ta niewielka miejscowość położona jest przy drodze prowadzącej z Lesznowoli w kierunku Falent i Janek. Na Zielony Ursynów jest stąd zaledwie kilka kilometrów! Mieszkańcy Magdalenki czy Sękocina mają tu kilka minut drogi, równie blisko jest z Janek, Raszyna, Piaseczna czy Nadarzyna. A i z Pruszkowa, Brwinowa czy Podkowy Leśnej tez nie jest daleko. 

Kupuję tu rośliny zarówno do mojego ogrodu jak i dla klientów mojej firmy ogrodniczej.


Każdy znajdzie tu coś dla siebie.


Można tu znaleźć rośliny do dużych ogrodów, ale też te, które świetnie sprawdzą się w małych ogródkach czy w ogrodach japońskich.


W szkółce jest ogromny wybór iglaków. Są tu różnego rodzaju krzewy, często praktycznie nie spotykane w innych centrach ogrodniczych. Mnie urzekły różnokolorowe iglaki płożące. 
Oprócz roślin ozdobnych znajdziemy tu także drzewka i krzewy owocowe. Patrząc na pięknie rozrośnięte krzewy różnych odmian porzeczek, agrestów czy borówki amerykańskiej już cieknie ślinka. Oczami wyobraźni widzę krzewy oblepione smacznymi i zdrowymi owocami!


W szkółce jest ogromny wybór liściastych roślin zimozielonych. Ale im już za kilka dni poświęcę odrębny post! W każdym razie gorąco polecam piękne różaneczniki, pierisy japońskie, ostrokrzewy czy bluszcze!


W szkółce dostępne są również wiosenne kwiaty. Co ważne, są one ładnie rozrośnięte! Bratki mają wspaniałe kolory i mnóstwo pąków!
Całości dopełniają meble ogrodowe. Są tu komlety krzeseł ze stołami, huśtawki, a nawet buda dla psa! 


 

Najważniejsze, że rośliny są sprawdzone! Tak jak wspomniałem na początku posta już od kilku lat zaopatruję się w Janczewicach jak do tej pory nie miałem żadnych problemów z sadzonkami nabytymi w tej szkółce. Wszystkie zakupione tam rośliny przyjęły się i wspaniale rosną. Co ważne, kupuję tam rośliny nie tylko do mojego ogrodu ale równeż dla klientów mojej firmy ogrodniczej "Zimozielony ogród". 

Oprócz wysokiej jakości materiału roślinnego szkółka oferuje rośliny po bardzo przystępnych cenach.  Są one znacząco niższe od cen w innych szkółkach czy centrach ogrodniczych w okolicach Warszawy!


Serdecznie zapraszam na zakupy do Janczewic! Pracownicy szkółki na pewno doradzą Państwu jakie rośliny wybrać do Waszych ogrodów i jak je pielęgnować. A ja a blogu będę opisywał najciekawsze bądź rzadko spotykane okazy, które można nabyć w szkółce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz