Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

sobota, 28 marca 2015

Janczewice - zimozielone rośliny liściaste

Dziś zapraszam Państwa na zakupy do Szkółki roślin ozdobnych i owocowych w Janczewicach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Szkółka oferuje olbrzymi wybór zarówno roślin ozdobnych jak i użytkowych. Znajdziemy tu rośliny płożące i szpalerowe, liściaste i iglaste, zimozielone i te, które gubią liście na zimę. Są pnącza i rośliny żywopłotowe. Iglaki i sadzonki drzew. Obok klonów, kasztanowców, buków, tulipanowców, platanów, katalp czy dębów i brzóz szkółka oferuje drzewka i krzewy owocowe. Borówki, maliny, jeżyny, wiśnie, czereśnie... Gatunki i odmiany można by opisywać w nieskończoność. Na pewno już na początku kwietnia specjalnego posta poświęcę właśnie im.

Szkółka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-17.00, w soboty od 08.00 do  17.00, a w niedziele od 09.00 do 15.00. Szczegółowe informacje odnośnie sprzedaży detalicznej i hurtowej otrzymacie Państwo pod nr telefonu 605 490 480.

Dziś chciałbym się skupić na liściastych roślinach zimozielonych oferowanych do sprzedaży w Szkółce w Janczewicach. A tych jest tutaj naprawdę bardzo dużo. Jest w czym wybierać! Co ważne personel Szkółki pomoże nam w doborze odpowiednich do naszego ogrodu roślin. Sporo informacji o dostępnych tu krzewach można również przeczytać na mojej stronie internetowej Zimozielonyogrod 

W szkółce za rozsądną cenę można zakupić kilka odmian ostrokrzewów.Są tu także moje ulubione laurowiśnie. Poniżej odmiana Otto Luyken.


Niektórych może zaskoczyć duży wybór odmian kiścieni, ja jednak, znając szefostwo Szkółki wiem, że dba o to, aby koneserzy roślin znaleźli tu to, czego szukają.


Podobnie jest z pierisami japońskimi. Mnóstwo odmian może przyprawić o zawrót głowy!


Wśród liściastych roślin zimozielonych nie brakuje tu także różaneczników czy azalii japońskich.


Piękne bluszcze aż się proszą o zakup. Poniżej odmiana Goldheart.


A to moja ulubiona odmiana - bluszcz krzewiasty (Hedera arborescens). W innych szkółkach ciężko jest trafić na tak pięknie rozrośnięte okazy!


To natomiast Yellow Riplle.


 A to Heron.


W Janczewicach kupimy również golterię rozesłaną, runiankę japońską, trzmieliny, ogniki szkarłatne czy bukszpany formowane lub o naturalnym pokroju.


Gorąco zapraszam do zakupów roślin w Szkółce w Janczewicach!

4 komentarze:

 1. Dosłowny zawrót głowy! Ach pobuszowałabym między tymi roślinami. Uwielbiam kupować, ale ostatnio robię to z książką, bo muszę dokładnie wiedzieć jak ta roślina zachowuje się w naszym klimacie. Pierisy bardzo lubię, ale nie wytrzymały u mnie zim. Moje gospodarstwo jest szczególnie zimne, leży na północnym stoku (słońce jest) i skłon do stawu i rzeki. To chyba wpływa na różnicę temperatur zimą u mnie i u innych sąsiadów, gdzie jest cieplej. To samo z laurowiśnią. Pozostają tylko te gatunki, które przetrwały. Jodły i sosny i jałowce- to z zimozielonych. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierisy nie przepadają za bezpośrednim słońcem :) Poza tym przypuszczam, że zabiła je zimowa susza, trzeba je przed zimą i w czasie odwilży podlewać :) Nie lubią też mroźnych wiatrów i to również mogło być powodem problemów. Pozdrowienia, przepraszam za tak późne odpisanie ale miałem problemy z netem.

   Usuń
 2. Jaka szkoda, że daleko mi do tych janczewic. Pokupowałabym sobie co nie co a najważniejsze, że połaziłabym wśród tych piękności. Pozdrawiam Andrzeju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, szkółka jest wyjątkowo dobrze zaopatrzona! Pozdrowienia, przepraszam za tak późne odpisanie ale miałem problemy z netem.

   Usuń