Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

poniedziałek, 9 lutego 2015

Wspaniały koncert w Podkowie

Wczorajsze późne popołudnie spędziłem na sali kinowej Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej. Ale bynajmniej nie oglądałem filmu! Fundusz im. Staszka Jonczyka zorganizował tam wspaniały koncert. Przypadł on dokładnie w czwartą rocznicę tragicznej śmierci Staszka. Muszę podkreślić, że na koncert zaprosiła mnie moja koleżanka Krystyna, z którą kiedyś miałem przemiłą okazję pracować. Śpiewanie to jej hobby.

Jako pierwszy wystąpił chór Piast & Grapa Family reprezentujący niedaleki Konstancin oraz Piaseczno. W chórze tym śpiewa właśnie Krystyna. Pod batutą i ze wsparciem wokalnym Pani Aleksandry Puacz - Markowskiej wykonał kilka klasyków z nurtu Negro Spiritual oraz gospel. Wspaniałe rytmy i radość bijąca od artystów przeniosły się również na widzów, którzy gorąco oklaskiwali każdy utwór.


Jako drugi zaprezentował się chór Cantus Cordis działający obecnie przy Miejskim Domu Kultury w Wołominie. Panie i Panowie zaśpiewali m.in. "W moim ogrodecku" czy "Siyahamba", a dyrygował nimi Pan Włodzimierz Kaluźny. Widzowie gorącymi oklaskami podziękowali im za wspaniały i żywiołowy występ.


Trzeci wystąpił chór Sine Nomine z Ciechanowa pod dyrekcją Pani Joanny Makijonko. To była największa grupa artystów prezentujących swoje talenty tego wieczoru! Podbili oni serca widzów takimi klasykami jak "The lion sleeps tonight", "Szła dzieweczka" czy "What a wonderful world", który zaśpiewali na zakończenie wywołując aplauz na widowni i niekończącą się burzę oklasków.


Ale nie był to jeszcze koniec koncertu! Pani Berenika Jozajtis zaprosiła na scenę chór Gregorianum. To w tym właśnie chórze śpiewał kiedyś ŚP. Staszek Jonczyk. Panowie stanęli na wysokości zadania i zaśpiewali klasyki muzyki francuskiej daleko sprzed XIX wieku. Silne męskie głosy i piękne pieśni wzbudziły niekłamany aplauz na widowni! Oklaski długo nie pozwalały prowadzącej oficjalnie zakończyć koncert.


To był niewątpliwie wspaniały wieczór! Dziękuję Krysi za zaproszenie, CKIO oraz Funduszowi im. Staszka Jonczyka za organizację. Przede wszystkim jednak dziękuję wszystkim wspaniałym artystom za umożliwienie nam wysłuchania pięknych utworów we wspaniałym wykonaniu!

A więcej przydatnych informacji o Funduszu im. Staszka Jonczyka ŚPIEWAJ znajdziecie Państwo TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz