Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

wtorek, 24 lutego 2015

Przygotowania do sezonu

Chociaż w kalendarzu jeszcze zima, to za oknami mamy już prawdziwe przedwiośnie. Co prawda wciąż jeszcze jest luty i cały czas można się spodziewać powrotu zimy, ale z prognoz długoterminowych wynika, że raczej nie ma już co się bać ani śniegu ani mrozów. Nocami mogą jeszcze pojawiać się przymrozki, w ciągu dnia czekają nas jednak temperatury dochodzące do ponad +10 stopni. Kwitną już przebiśniegi, pierwsze krokusy oraz oczary. Prezentowałem już kilka razy na blogu te wspaniałe zwiastuny wiosny. W ogrodach widać już krzątających się ludzi, robiących porządki po okresie zimowym. Możemy już powoli przygotowywać się do nowego sezonu. 

Na pewno w okresie zimowym wiele osób planowało już zmiany w ogrodach oraz nowe nasadzenia roślin. Ja ze swojej strony mogę polecić Państwu zakup roślin w Szkółce roślin ozdobnych i owocowych w Janczewicach! 


Ta niewielka miejscowość położona jest przy drodze prowadzącej z Lesznowoli w kierunku Falent i Janek. Na Zielony Ursynów jest stąd zaledwie kilka kilometrów! Mieszkańcy Magdalenki czy Sękocina mają tu kilka minut drogi, równie blisko jest z Janek, Raszyna, Piaseczna czy Nadarzyna. A i z Pruszkowa, Brwinowa czy Podkowy Leśnej tez nie jest daleko.


Już od kilku lat kupuję tam rośliny i jak do tej pory nie miałem żadnych problemów z sadzonkami nabytymi w Janczewicach. Wszystkie zakupione tam rośliny przyjęły się i wspaniale rosną. Co ważne, kupuję tam rośliny nie tylko do mojego ogrodu ale równeż dla klientów mojej firmy ogrodniczej "Zimozielony ogród". Jeszcze nigdy nie zawiodłem się na roślinach pochodzących z tej świetnie zaopatrzonej i niedrogiej szkółki.


Już wkrótce szkółka wznowi sprzedaż roślin ozdobnych i użytkowych. Wszystko oczywiście zależy od pogody i warunków atmosferycznych. Na blogu będę na bieżąco informował o dacie otwarcia oraz o roślinach oferowanych do sprzedaży! Będą też zdjęcia roślin ze szkółki oraz dokładny opis dojazdu! Szczerze mówiąc sam już nie mogę się doczekać rozpoczęcia wiosennej sprzedaży. Mam na oku kilka różnych roślin, dla których znalazłem jeszcze trochę miejsca w ogrodzie.

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

4 komentarze:

 1. Dobrze mieć taką sprawdzoną szkółkę. Ja już właściwie nie kupuję roślin, nie licząc nasion kwiatów jednorocznych i warzyw. Dużo sadzonek robię sama, często przynoszę jakieś "zdobyczne" gałązki. Teraz czekam niecierpliwie na tą wiosnę, która nie bardzo chce do nas dotrzeć, w ogrodzie nadal leży śnieg. Ale w ten weekend otwieram sezon - na razie w szklarni, ale to zawsze coś!
  Cieplutko pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkółka naprawdę jest znakomita! U nas wiosna już prawie na całego. Nawet nocami jest dodatnia temperatura, dziś o 7 rano było +6 stopni. Teraz jest +7. Zdradzę Ci tajemnicę. Jutro rano jadę na targ do nieodległego Grodziska Mazowieckiego sprawdzić czy są już bratki w sprzedaży. Jeśli będą to kupuję i ogłaszam wiosnę :) Pozdrowienia Ewuniu!

   Usuń
 2. Dziwna ta pogoda, wczoraj u mnie padał deszcz, dzisiaj było trochę słońca, noce mroźne. W ogrodzie póki co pojawiły się pierwsze przebiśniegi, reszta jeszcze śpi :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas trochę chmur trochę słońca, noce już z dodatnimi temperaturami :) Rośliny budzą się do życia :) Pozdrowienia!

   Usuń