Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

wtorek, 27 stycznia 2015

Zmiany na blogu i na stronie internetowej

Czas płynie nieubłagalnie! Już za miesiąc będę świętował 3 rocznicę pisania bloga. Kiedy zaczynałem, nie myślałem, że będzie on tak popularny. Nie przewidywałem również, że moja pasja z czasem stanie się również źródłem części moich dochodów. Nieco ponad rok od rozpoczęcia pisania bloga powstała moja firma ogrodnicza. Wspierana ona jest zarówno przez blog (ale rzadko) jak i przez stronę internetową, która również powstała wcześniej niż mój biznes. Początkowo zakładałem, że blog będzie dynamiczną formą przekazu. Medium, które na co dzień pokazuje jak zmienia się ogród i rośliny. Strona miała być formą bardziej statyczną, przekazującą informacje o roślinach, trawniku, małej architekturze ogrodowej czy miejscem, gdzie można znaleźć różne porady. I tak w zasadzie pozostało do dzisiaj. Początkowe założenia okazały się jak najbardziej trafne! Stronę znajdziecie Państwo TUTAJ


Blog z czasem zmienił trochę formę wizualizacji. Powstały nowe gadżety czy linki. Pojawił się też partner bloga - szkółka roślin ozdobnych i owocowych w Janczewicach. Być może niedługo pojawi się następny. 


Strona z hobbistycznej powoli zmienia się w biznesową. Pojawiła się na niej nowa strona główna, gdzie można znaleźć podstawowe informacje o spectrum działalności firmy "Zimozielony ogród". Nie zapomniałem jednak o miłośnikach ogrodów i roślin, pozostawiłem wszystkie cenne informacje, które wcześniej publikowałem na stronie. Co więcej informacje te systematycznie aktualizuję i uzupełniam. Na pewno znane są Państwu zakładki takie jak Moje rośliny, Trawnik, Mała architektura, Różaneczniki czy Oczko wodne lub Strefy mrozoodporności. Na razie czas pozwolił mi na uaktualnienie opisów i zdjęć 3/4 roślin.


Przede mną jeszcze sporo pracy, tym bardziej, że zamierzam dodać na stronie dwie kolejne zakładki. Będą to Ciekawostki oraz Hobby. W tej ostatniej pozwolę sobie napisać skąd wzięły się moje zainteresowania ogrodami oraz liściastymi roślinami zimozielonymi. Wzbogacę również zakładki pt. Drzewa oraz Porady.

Pewnie zaciekawi Państwa skąd takie zmiany na blogu i stronie. Otóż uważam, że ponad 440 000 wejść na bloga oraz prawie 120 000 wizyt na stronie obliguje mnie do uatrakcyjniania ich wyglądu oraz stałego poszerzania informacji na nich zawartych. Mam nadzieję, że nowa strona spodoba się Państwu, tym bardziej, że jej firmowa część nie dominuje zbytnio nad jej aspektem hobbistycznym. 

Serdecznie wszystkich zapraszam do odwiedzania zarówno strony jak i bloga!

8 komentarzy:

 1. Witaj ogrodowy druhu.. U Cieb ie kwitnienie już zaczęło się. Na człowieka włazi całą gębą itucha i chęci i snują się po łepetynce plany. Co wsadzić, przesadzić, zmienić. Dla Twojej firmy i dla Ciebie to nad tchodzi gorącu czas mimo chłodu.Zastanawizam się Andrzeju jak to jest, że nie raz drobna sptawa jest tru dna do przezwyciężenia, a duże rzeczy jakoś łatwiej.Lupka mała rzecz a trudna jak zdobycie Marsza. No nie mam już cierpliwości. Wybacz , ale chyba nasadzu łam błędów jak kwietkó w ogrodzie. Ja Andrzeju z mozołr ale czytam wszystkie posty, jestem z Wami wszystkimi. Serdeczne uściski pezesyłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WITAJ STASIU! BARDZO DZIĘKUJĘ ZA KOMENTARZ :) FAKTYCZNIE, JA TEŻ JUŻ ROZMYŚLAM I PLANUJĘ CO BY TU ZMIENIĆ W OGRODZIE. JUŻ NIE MOGĘ DOCZEKAĆ SIĘ WIOSNY! NIE MARTW SIĘ STASIU BŁĘDAMI, NAPISZ MI PROSZĘ CZY MOGĘ JAKOŚ CI POMÓC Z TĄ LUPKĄ :) POZDROWIENIA I GORĄCE UŚCISKI!

   Usuń
 2. Witaj Andrzeju! Nie wiedziałam, że masz też własną stronę. Zaraz do niej zajrzę. Nie wiedziałam też, że masz firmę o tej samej nazwie. Gratuluję, pasja połączona z biznesem to jest to czego nigdy nie mogłam osiągnąć:)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Anno! Tak się jakoś samo złożyło, że moja pasja przerodziła się w biznes :) A w zasadzie moja firma oparta jest w całości o moje zainteresowania :) Jest to wspaniałe połączenie ;) I jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy :) Pozdrowienia!

   Usuń
 3. Witam, gratuluję tych nadchodzących 3 lat. Ogrom czasu, ale jak widać z sukcesem i świetnym wynikiem popularności. Oby tak dalej i oby kolejny rok był owocny w nowe pomysły i publikacje blogowe :) Gratuluję także pięknego ogrodu, bo zdjęcia ukazują jego magię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj! Bardzo dziękuję za tak miłe słowa :) Mam nadzieję, że ogród będzie się rozwijał i będę miał co pisać na blogu. Mam już kilka nowych pomysłów na kolejne cykle postów :) Ale póki co to tajemnica ;) Pozdrowienia i serdeczności!

   Usuń
 4. Andrzejku,jestes szczęśliwym człowiekiem.Każdy kto swoją pasja potrafi zarobić na zycie to prawdziwy szczęściarz,gratuluję!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Jolciu! Dzięki Ci za milutki komentarz! Z tym zarabianiem to różnie bywa :) Mam stałe źródło dochodów (emerytura mundurowa), a firma to dla mnie spełnienie moich marzeń o szerzeniu piękna :) No i czasami faktycznie uda się zarobić na tym :) W każdym razie nie narzekam :) Ogólnie jest super, bo mogę robić to co kocham i jeszcze mam z tego zysk :) Pozdrowienia Jolciu!

   Usuń