Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

poniedziałek, 12 stycznia 2015

Szkółka roślin ozdobnych i owocowych - Janczewice

Odkąd założyłem firmę bardzo wiele osób pyta się mnie gdzie kupuję rośliny do ogrodu. Zawsze chętnie odpowiadam na takie zapytania, tym bardziej, że rośliny rosnące u mnie w ogrodzie oraz te, które kupuję dla klientów pochodzą z bardzo dobrego źródła. Wszystkie kupione tam rośliny były świetnie ukorzenione, co ważniejsze przyjęły się w nowych miejscach i nie sprawiają jak do tej pory żadnych problemów. Co równie ważne w szkółce, w której się zaopatruję rośliny są tańsze niż w innych sklepach ogrodniczych! Szkółka sprzedaje rośliny przede wszystkim w handlu detalicznym, ale również w hurtowym, wtedy ceny są jeszcze atrakcyjniejsze. Dlatego też wiem, że dla moich klientów zawsze znajdę krzewy w atrakcyjnej cenie, której nikt nie zaoferuje klientowi detalicznemu.

Czas przedstawić tą wspaniałą i dobrze zaopatrzoną szkółkę. Mieści się ona w miejscowości Janczewice przy ul. Jedności 114. Do szkółki można wygodnie dojechać zarówno od strony Janek (skręt przy stacji benzynowej na Falenty) jak i od strony Nadarzyna czy Piaseczna (w Lesznowoli skręcamy na Falenty). Co ciekawe przyjeżdża tu również wielu klientów z Warszawy, a to dlatego, że szkółka oferuje szeroki asortyment roślin oraz bardzo konkurencyjne ceny. Możemy tu znaleźć zarówno rośliny ozdobne, a wśród nich liściaste zimozielone, jak i drzewa i krzewy owocowe. Są tu również kwiaty sezonowe oraz różnego rodzaju byliny i trawy.

Poniżej różanecznik Scintillation, który kupiłem w Janczewicach.


Zdecydowana większość roślin rosnących przy oczku wodnym (w tym klon Disscectum Garnet) też pochodzi z Janczewic.


Z tej samej szkółki pochodzą także rośliny, które posadziłem jako żywopłot. Poniżej laurowiśnie Caucasica oraz...


...ostrokrzewy Meserveae Blue Prince (męski) oraz Blue Princess (żeński). Pamiętajmy, że krzewy te są rozdzielnopłciowe i żeby zaowocowały potrzebne nam będą odmiany męska i żeńska.


Co prawda mamy jeszcze zimę ale czas już powoli zacząć planowanie nowych, tegorocznych nasadzeń. Ja ze swojej strony zapraszam na wiosnę do szkółki w Janczewicach. Już wkrótce napiszę kiedy szkółka jest otwarta i jakie najciekawsze rośliny ogrodowe będzie oferować nam w nowym sezonie.

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Witam, w zasadzie wszystkie rośliny lepiej jest sadzić jesienią. Oczywiście jeśli sadzonki mają dobrze rozwinięty system korzeniowy. Sadzonki o niewielkich korzonkach lub takie, które kopane są z ziemi (a nie doniczkowane) lepiej posadzić wiosną gdyż mają wtedy czas żeby do zimy korzenie porządnie się rozrosły. Jeśli kupujemy sadzonki w donicach i po sprawdzeniu okazuje się, że korzenie są dobrze rozwinięte to lepiej je posadzić jesienią. Do zimy będą dobrze przygotowane, a na wiosnę ruszą do wegetacji z pełnią wigoru! Pozdrawiam. Andrzej.

      Usuń