Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

czwartek, 6 listopada 2014

Aranżacje przestrzeni

Przestrzeń, która nas otacza ma bardzo duży wpływ na nasze życie. Ładne otoczenie to nie tylko estetyka czy dobre samopoczucie, ale również wartość naszych nieruchomości. Człowiek lubi otaczać się pięknem, dlatego tak ważne jest żeby w miejscu, w którym mieszkamy też było schludnie i ładnie. Tworzenie nowych przestrzeni oraz upiększanie tych już istniejących to jedno z wielu zadań jakie wykonuje moja firma. 

W tym tygodniu mieliśmy przyjemność pracować dla jednej ze wspólnot mieszkaniowych.Teren poddany rewitalizacji do niedawna był jedynie kawałkiem zaniedbanego dosyć trawnika. Miejsce to wystawione jest na działanie promieni słonecznych przez praktycznie cały dzień. Ponadto wieją tam dosyć silne wiatry. Dlatego też bardzo ważny był dobór roślin, które poradzą sobie w takich warunkach.


Rabata z krzewami otoczona jest obwódką z eleganckiej kostki granitowej. Wnętrze rabaty pokryte zostało agrowłókniną oraz wysypane kamieniem. Zabezpieczy to korzenie roślin przed przemarznięciem, ponadto zapobiegnie nadmiernemu parowaniu wody z gleby dzięki czemu utrzymana będzie wilgoć podłoża, niezbędna do prawidłowego wzrostu roślin. 

Na słońcu świetnie poradzą sobie świerki Conica. Podobnie jak płożące jałowce Green Carpet krzewy te bardzo lubią takie miejsca. Co ważne, posadzone w słońcu są rzadziej atakowane przez przędziorki.


Wśród nowych nasadzeń króluje trzmielina pnąca Emerald'n Gold. Jest to bardzo odporna roślina, która bez problemów zniesie mrozy, śnieg czy zimny wiatr. Słońce jest niezbędne tej roślinie do właściwego wybarwienia liści. W cieniu lub półcieniu będą one raczej ciemnozielone. W słońcu natomiast zieleń liści wzbogaci się o złote obrzeża. 


Posadzona w kępkach (po cztery sadzonki) kostrzewa sina to nic innego jak popularna trawa niebieska. Sadzonki na słońcu przepięknie się wybarwią i swoim błękitem będą wspaniale kontrastować z kamieniem oraz innymi roślinami.


Całość założenia została dopełniona trzema miskantami chińskimi. Trawy te póki co są niewielkie, ale w przyszłym roku powinny się zagęścić i dorosnąć do wysokości ok. 2 metrów. Co ważniejsze pędy będą zdobić rabatę zarówno latem jak i jesienią czy zimą, kiedy podeschnięte będą się wspaniale złocić. Równie ozdobne są wiechy kwiatów tych traw. Wczesną wiosną uschnięte trawy należy obciąć.


Więcej informacji o zakresie działalności mojej firmy znajdą Państwo na stronie internetowej Zimozielony ogród

2 komentarze: