Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Fiskars - narzędzia z serii QuikFit - jakość i wygoda

Od pewnego czasu dostaję od firmy Fiskars do testowania narzędzia z serii  QuikFit™. Pielęgnowanie ogrodu, przycinanie drzewek czy nawet zwykłe sprzątanie liści staną się niezwykle proste dzięki opatentowanemu mechanizmowi QuikFit™. Produkty z serii Fiskars QuikFit™ to pełna gama narzędzi, mocowanych na aluminiowym trzonku, pozwalających wykonywać szereg prac ogrodniczych.

Ostatnio dostałem kolejną przesyłkę od Fiskars. Zawierała ona:

- szczotkę szeroką (to już druga),
- nóż do darni oraz
- skrobak do fug.

 Aluminiowy trzonek służący do mocowania poszczególnych końcówek dostałem już wcześniej.


Metoda mocowania i zdejmowania końcówek jest banalnie prosta. Wystarczy pomarańczową nasadkę na końcówce przesunąć do pozycji "otwarte" (symbolem jest otwarta kłódka) i zamocować trzonek.


Następnie przesuwamy nasadkę do pozycji "zamknięte", którego symbolem jest zamknięta kłódka.


Już możemy zaczynać nasze prace ogrodowe.

Nóż do darni służy do podcinania trawnika. Możemy nim np. oczyścić brzegi chodnika, tak żeby trawa w niego nie wrastała.


Będzie również przydatny do przycięcia darni dookoła oczka wodnego, co później znacznie ułatwi koszenie. Uatrakcyjni to również widok samego oczka, gdyż na kamienie nie będzie wchodzić trawa.


Skrobak do fug pomoże nam z kolei oczyścić przestrzenie między płytkami z różnych porostów, mchów czy zwykłego brudu.


System QuikFit™ znacznie usprawnia i ułatwia różne prace ogrodowe. Długi i poręczny oraz bardzo wytrzymały trzonek również się do tego przyczynia. A poza tym wystarczy jeden trzonek i różne końcówki. Nie musimy już kolekcjonowac całego stojaka trzonków z różnymi narzędziami. No i mamy pewność, ze trzonek się nie złami i nie wejdzie nam z niego zadra.

Gorąco polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz