Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

środa, 14 listopada 2012

Trawa japońska Hakonechloa macra Aureola

Trawy są wspaniałą ozdobą wielu ogrodów, a trawnik jest na ogól jego najważniejszym elementem. Trawy kępiaste na ogół preferują stanowiska słoneczne. Dziś jednak kilka słów o trawie, która bez problemów poradzi sobie w półcieniu albo nawet w miejscu gdzie dociera jedynie rozproszone światło słoneczne. To trawa japońska Hakonechloa macra Aureola. Niestety w moim ogrodzie  jeszcze nie rośnie, ale planuję zakup jej sadzonek na wiosnę 2013. Poniższe zdjęcie pochodzi ze strony internetowej www.ogrodowisko.pl

Tutaj dla odmiany z brązowymi turzycamiJak już pisałem trawa ta dobrze znosi miejsca półcieniste. jedynym minusem jest to, że w takich miejscach mniej się wybarwia. Jest zimozielona. Lubi wilgotne, żyzne i dosyć ciężkie gleby.

Poniższe zdjęcie pochodzi ze strony internetowej www.futuregardens.pl

Wspaniale prezentuje się na rabatach, gdzie może rosnąć z bambusami, hostami czy innymi roślinami takimi jak chociażby jałowce, formowane bukszpany czy inne trawy (np. wysokie miskanty).


Równie efektownie będzie prezentowała się w ogrodach skalnych, japońskich czy przy oczkach wodnych. jej kształt jaki osiąga po 2-3 latach powoduje, że jest również świetną rośliną do uprawy pojemnikowej.

W ogrodzie będzie wyglądała bardzo egzotycznie. Jedna kępa po kilku latach może osiągnąć do 60 cm wysokości i 80 szerokości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz